Darıca Bayramoğlu Kanalizasyon Ekibi

28.9.2023

 

Kanalizasyon

Binaların yapıların ve iş yerlerinin atık sularını borular vasıtasıyla belediyenin ana hattına ve buradan da belediyenin arıtma tesisine tahliyesinin genel adına kanalizasyon denir. Binanın parseline kadar ana yollardan sokaklarda ve caddelerde bulunan kanalizasyon hattı altyapısı belediyenin sorumluluğundadır.  Hatta parsel logarına kadar belediyenin müdahale etmesi zorunludur olası bir tıkanıklıkta eğer tıkanıklık logarın içerisinde ise buraya belediyenin hizmet aracı müdahale eder. Ancak parsel logarından bina iç kısmına doğru olan Hatta belediye hizmet görevlileri müdahale edemez çünkü burada yaşanan olumsuz bir durumu belediye üstlenmeyi göze alamaz Bu yüzden hiç Hatta belediye müdahale kesinlikle etmez.

Kanalizasyon hattı arızası

Kanalizasyon hattının belli bir ömrü vardır. Bazen çevresel faktörlerden kaynaklı işlevini yitirir. Kimi zamanda yanlış kullanımdan kaynaklı arızalar sebebiyet verir.

1. Kanalizasyon hattına atılan yabancı cisimlerden kaynaklı tıkanmalar baş gösterir

2.boru etrafı yastıklama ve gömlekleme yapılmadan döşenen hat ezilir kopar yada çöker ve arızalar başlar.

3. Montaj esnasında yapılan yanlıştan kaynaklı yani eğim hatası, birleştirme hatası, dirsek dönüş hataları.

Bu ve bunun gibi bir çok hatalar hattın çalışmamasına sebebiyettir.

Kanalizasyon tıkanma işaretleri

Kanalizasyon gideri etrafında kelebeksi siyah sinekler baş göstermişse, bu lağımın gitmeyip ekşidiğini gösterir. Kullanım esnasında Fokurdama sesi yada lokur lokur ses geliyar ise bu bir diğer faktördür. Sifon çekildiğinde es içerisinde katı pislik kalıyor ve ek su gerektiriyor ise tıkanma yakındır. Bir diğer husus süzgeclerden sarı su beliriyor ise yine tıkanma öncesi haberidir.

Kanalizasyon arıza çözümü

Profesyonel ekipler tarafından gerekli expertiz, görüntüleme ve keşif talebi, ardından noktasal arıza tespiti yapttırmak. Yapılacak en ufak bir hata hem maddi hem zaman israfına sebebiyet olacaktır. Kameralı tespitler her zaman arızaya profesyonel bakış ve başlangıçtır.

Kanalizasyon ustası Zafer usta

Siz değerli müşterilerimiz ile bizzat kendimiz ilgilenip işlerinizin ustalığınıda kendimiz yapmaktayız. İşlerimizi kesinlikle günlük çalışan kimselere yaptırmıyoruz. Müşteri memnuni

yetini ön planda tutmak ve müşterimizi daimi kazanmak bizim için en büyük kazançtır. İyi ve sağlıklı günler geçirmenizi temenni eder saygılarımızı sunarız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar